FAQ

Допинг ли са пептидите?

Не, късите пептиди не са допинг и не са забранени за използване в спорта. Синтетичните хормони водят до временна промяна в хормоналния фон и повишаване на съответните функции. Пептидните биорегулатори нормализират собствените ни метаболитни процеси в клетките и нивата на хормоните. Така, повишаването на спортните постижения се случва естествено.

Късите пептиди хормони ли са?

Пептидите на проф. Хавинсон не са хормони. Това са естествени комбинации от аминокиселини. За разлика от хормоните, те не се нуждаят от рецептори на клетъчната мембрана, за да повлияят на производството на определени вещества. Пептидите проникват в клетъчното ядро ​​и стимулират участък от ДНК, който ще започне синтеза на собствени хормони в клетката.

Существуват ли противопоказания и предозиране

Ако биорегулаторите са попаднали в тялото в излишък, те не намират ДНК участък за взаимодействие и се изхвърлят по естествен път. Пептидите не могат да бъдат предозирани.

Пептидните комплекси и бременността са напълно съвместими. Но употребата на всякакви препарати трябва да става под наблюдението и със съгласието на лекуващия лекар.

Късите пептиди водят ли да пристрастяване

Пептидните биорегулатори не могат да предизвикат пристрастяване. За разлика от ензимите и хормоните, които се доставят на тялото в готов вид, химическата формула на късите пептиди не съдържа вещества, които могат да образуват силна връзка с клетъчните рецептори и да попречат на останалите пептиди да действат.

По какво се отличават пептидите на проф. Хавинсон от другите пептиди

Пептидите на проф. Хавинсон се получават чрез многомесечна екстракция. Тя помага за отстраняването на протеини, хормони и други съединения, по-дълги от 20 аминокиселини от сместа. Поради това те са безопасни, не предизвикват пристрастяване, алергични реакции и нямат противопоказания. Те могат да се използват орално, интрамускулно, интравенозно и външно. Тази разработка е одобрена за употреба в целия свят.

Лечение с пептиди

Пептидите не могат да лекуват като конвенционалните лекарства – те не могат да унищожат патогенни микроорганизми или изменени клетки. Но при използване на пептидни биорегулатори се стимулира деленето на здрави клетки и синтеза на липсващи вещества. Следователно органите могат да се възстановят по-бързо и тъканите могат да се обновят. Този ефект работи по-добре като част от комплексната терапия на патологиите.

Как да компенсираме дефицита на пептиди

За компенсиране на дефицита на пептиди е необходимо да се приемат пептидни комплекси, специално предназначени за отделни органи или системи. Това е единственият начин да се повлияят едновременно всички структури, които са изложени на патологични въздействия.

Как работят пептидите на проф. Хавинсон

Синтезът на протеини се контролира от ДНК молекули. Но те самите не могат да го управляват и са матрица за четене. Пептидите се прикрепят към желания ДНК фрагмент и активират синтеза на необходимите протеини.

Защо пептидите се наричат ​​биорегулатори?

Биорегулаторите са късоверижни (къси) пептиди, които се състоят от 2-4 аминокиселини. Те дават сигнал на молекулата на ДНК да започне синтеза на определени протеини, ако те не достигат в тялото/органа.

Какво представляват късите пептиди на проф. Хавинсон?

Това са съединения, състоящи се само от няколко (2-4) аминокиселини. Те се наричат ​​биорегулатори поради способността да регулират генната активност и синтеза на протеини. Биорегулаторите потискат дейността на гени, носещи отрицателна наследствена информация и стимулират гени, които имат положителен ефект върху организма.