Владимир Хавинсон

Владимир Хацкелевич Хавинсон

  • Вицепрезидент на Европейската асоциация по геронтология и гериатрия
  • Член на изпълнителния комитет и финансов мениджър на Европейската асоциация по геронтология и гериатрия
  • Вицепрезидент на Геронтологичното общество на Руската академия на науките
  • Директор на Института по биорегулация и геронтология в Санкт Петербург, Северозападен клон на Руската академия на медицинските науки (от 1992 г.)
  • Доктор на медицинските науки, Професор, Академик
  • Член-кореспондент на Руската академия на науките
  • Пенсиониран полковник от медицинската служба

„Късите пептиди помагат за активиране на структурните части на ДНК, възстановяване на протеиновия синтез, използване на скритите резерви на тялото и удължаване на активното дълголетие“

Научна практика

Повече от 1000 научни публикации, 250 патента, 200 търговски марки, 6 фармакопейни пептидни лекарства, 50 пептидни биорегулатора.

Клинически изследвания

Пептидните биорегулатори са създадени въз основа на научна основа, базирана на доказателства за ефективността на определени видове пептиди. Пептидните препарати са преминали голям брой клинични изпитвания, преди да бъдат пуснати в продажба.

Продължителност на живота
Проучванията показват, че при използване на биорегулатори на тимуса и епифизната жлеза продължителността на живота се увеличава. Пептидите задействат на клетъчно ниво възстановителните процеси и предпазват клетките от негативното въздействие на външни и вътрешни фактори.
Влияние върху скоростта на стареене
При системно използване на пептиди се наблюдава забавяне на скоростта на стареене. Те спомагат за обновяване на структурата на тъканите, поддържат физиологичните концентрации на собствените ни биологично активни вещества и хормони.
Жизнен ресурс
Увеличаването на ресурсите на жизнената дейност на тялото се получава, когато се повлияе върху клетъчния метаболизъм. Правилния ритъм на работа на клетките се възстановява , те могат да натрупват и равномерно да консумират хранителни вещества и енергия.

Основни направления на научната дейност:

Геронтология, Биохимия, Имунология

Изследвания

Професор В.Х. Хавинсон доказа с 15-годишно изследване, че редовният прием на пептидни биорегулатори намалява смъртността с 40% в контролната група. Такъв впечатляващ резултат е световен рекорд по отношение на удължаването на живота!

Резултати

Веднъж попаднали в тялото, пептидите незабавно започват да изпълняват задачата си, възстановявайки клетките и заменяйки увредените вериги от аминокиселини. Органите започват да функционират правилно и в резултат на това тялото се възстановява отвътре чрез подобряване на работата на клетъчно ниво.

Признание

За изключителни постижения в работата с пептидни биорегулатори, професор Владимир Хавинсон е номиниран за Нобелова награда през 2010 г. И само година по-късно, през 2011г. Европейската асоциация по геронтология, която включва 40 страни по света, избра професор Хавинсон за свой президент.

Международни конференции под председателството на Владимир Х. Хавинсон

Международен симпозиум на експерти „Регенеративна медицина и стареене”

International symposium of experts “Regenerative medicine and ageing”

1-ви Средиземноморски конгрес по anti-age медицина (1st Mediterranean Congress of Antiaging Medicine)

Доклад на професор В. H. Хавинсон «Peptides, genome, ageing» („Пептиди, геном, стареене“).

 

IAGG-ER ExCom

Конгрес IAGGER 2019. Гьотеборг, Швеция

Професор V. H. Хавинсон: „Общ механизъм на пептидна регулация на генната експресия, синтеза на протеини и човешкия жизнен ресурс“ („General mechanism of peptide regulation of gene expression, protein synthesis and human vital resource“).

ЕКОПРАМ-2019

Професор В.Х. Хавинсон стана почетен гост на VI Европейски конгрес по превантивна, регенеративна и анти-възрастова медицина.

Общоруски форум

Общоруски форум с международно участие „Продуктивно дълголетие: медицина, основана на доказателства и трансдисциплинарен синтез“.

Пескара, Италия

Курс от лекции и научен експеримент от професор В. Х. Хавинсон: „Пептиди и стволови клетки“.

Симпозиум на експерти в Швеция

Доклади на професор В. Х. Хавинсон:
– „Общ механизъм на пептидна регулация на генната експресия, протеиновия синтез и човешкия жизнен ресурс” („General mechanism of peptide regulation of gene expression, protein synthesis and human vital resource“);
– „Пептиди, геном, стареене“ („Peptides, Genome, Ageing“).

Съмит в областта на здравеопазването в Пекин

Среща на върха за научни изследвания и сътрудничество в здравния мениджмънт в Китай. Участието на проф. В. Х. Хавинсон като гост експерт. Доклад «Peptides, genome, ageing» („Пептиди, геном, стареене“).

Конференция на андролозите-уролози

Професор В. Х. Хавинсон: Пептидната биорегулация на функциите на пикочно-половата система на тялото.

Геронтологичен конгрес в Белград

Доклад «Peptides, genome, ageing» („Пептиди, геном, стареене“).

Световна генна конвенция

Участието на проф. В.Х. Хавинсон като гост експерт. Доклад „Единен механизъм на епигенетична пептидна регулация на генната експресия и протеиновия синтез в природата“.

Публикации

Професор Хавинсон има 215 патента и повече от 800 научни статии, включително 24 монографии (2 монографии, публикувани в Швеция и Швейцария), 3 книги и 13 научни публикации, наръчници и ръководства, 194 сертификата за авторски права и патенти в областта на геронтологията, биотехнологиите, имунологията (включително 85 чуждестранни патента в Австралия, Европа, Канада, САЩ, Швейцария, Япония и др.)

FAQ

Допинг ли са пептидите?

Не, късите пептиди не са допинг и не са забранени за използване в спорта. Синтетичните хормони водят до временна промяна в хормоналния фон и повишаване на съответните функции. Пептидните биорегулатори нормализират собствените ни метаболитни процеси в клетките и нивата на хормоните. Така, повишаването на спортните постижения се случва естествено.

Защо пептидите се наричат ​​биорегулатори?

Биорегулаторите са късоверижни (къси) пептиди, които се състоят от 2-4 аминокиселини. Те дават сигнал на молекулата на ДНК да започне синтеза на определени протеини, ако те не достигат в тялото/органа.

Как да компенсираме дефицита на пептиди

За компенсиране на дефицита на пептиди е необходимо да се приемат пептидни комплекси, специално предназначени за отделни органи или системи. Това е единственият начин да се повлияят едновременно всички структури, които са изложени на патологични въздействия.

Как работят пептидите на проф. Хавинсон

Синтезът на протеини се контролира от ДНК молекули. Но те самите не могат да го управляват и са матрица за четене. Пептидите се прикрепят към желания ДНК фрагмент и активират синтеза на необходимите протеини.

Какво представляват късите пептиди на проф. Хавинсон?

Това са съединения, състоящи се само от няколко (2-4) аминокиселини. Те се наричат ​​биорегулатори поради способността да регулират генната активност и синтеза на протеини. Биорегулаторите потискат дейността на гени, носещи отрицателна наследствена информация и стимулират гени, които имат положителен ефект върху организма.

Късите пептиди водят ли да пристрастяване

Пептидните биорегулатори не могат да предизвикат пристрастяване. За разлика от ензимите и хормоните, които се доставят на тялото в готов вид, химическата формула на късите пептиди не съдържа вещества, които могат да образуват силна връзка с клетъчните рецептори и да попречат на останалите пептиди да действат.

Късите пептиди хормони ли са?

Пептидите на проф. Хавинсон не са хормони. Това са естествени комбинации от аминокиселини. За разлика от хормоните, те не се нуждаят от рецептори на клетъчната мембрана, за да повлияят на производството на определени вещества. Пептидите проникват в клетъчното ядро ​​и стимулират участък от ДНК, който ще започне синтеза на собствени хормони в клетката.

Лечение с пептиди

Пептидите не могат да лекуват като конвенционалните лекарства – те не могат да унищожат патогенни микроорганизми или изменени клетки. Но при използване на пептидни биорегулатори се стимулира деленето на здрави клетки и синтеза на липсващи вещества. Следователно органите могат да се възстановят по-бързо и тъканите могат да се обновят. Този ефект работи по-добре като част от комплексната терапия на патологиите.

По какво се отличават пептидите на проф. Хавинсон от другите пептиди

Пептидите на проф. Хавинсон се получават чрез многомесечна екстракция. Тя помага за отстраняването на протеини, хормони и други съединения, по-дълги от 20 аминокиселини от сместа. Поради това те са безопасни, не предизвикват пристрастяване, алергични реакции и нямат противопоказания. Те могат да се използват орално, интрамускулно, интравенозно и външно. Тази разработка е одобрена за употреба в целия свят.

Существуват ли противопоказания и предозиране

Ако биорегулаторите са попаднали в тялото в излишък, те не намират ДНК участък за взаимодействие и се изхвърлят по естествен път. Пептидите не могат да бъдат предозирани.

Пептидните комплекси и бременността са напълно съвместими. Но употребата на всякакви препарати трябва да става под наблюдението и със съгласието на лекуващия лекар.